Медіація “Територія порозуміння”

У цьому році в нашій школі стартував пілотний проєкт “ТЕРИТОРІЯ ПОРОЗУМІННЯ”, який став можливим в результаті підписання меморандуму про співпрацю між Управлінням освіти Шевченківського району міста Києва, Центром медіації “Простір Порозуміння” та Commercial Mediation Group.
Ми прагнемо до удосконалення, розвитку та руху в унісон зі всім прогресивним світом.

Відтепер в школі працює Центр медіації “Територія порозуміння”, де конфлікти, що можуть виникати між здобувачами освіти, педагогами, адміністрацією та батьками будуть вирішуватися шляхом переговорів за участю нейтрального посередника (медіатора).

Медіація (англ. mediation – посередництво) — вид альтернативного врегулювання конфліктів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

Головна мета – мирне та конструктивне вирішення конфліктів, що виникають між учасниками освітнього процесу.

Медіація  – це добровільний і конфіденційний процес, в якому третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємо-прийнятний варіант вирішення ситуації, що склалася.

Завдання центру

  • допомога у мирному вирішенні конфліктів, шляхом врегулювання спорів під час процедури медіації
  • сприяння налагодженню позитивних стосунків між учасниками освітнього процесу
  • запобігання насильству, жорстокому поводженню
  • формування поваги до прав і свобод людини, її честі та гідності під час освітнього процесу та поза його межами

Основні принципи:

  • Добровільність (примус до медіації неприпустимий, усе відбувається лише за згодою учасників)
  • Рівноправність (кожен учасник має однакові права на те, щоб висловитись, бути почутим, брати участь в дискусії та прийняти лише допустиме для нього рішення)
  • Конфіденційність (обставини проведення медіації, результати та обговорення в процесі конфіденційні, якщо учасники не домовились про інше)
  • Нейтральність медіатора (медіатор не обирає жодну зі сторін, не виносить рішень, однаково допомагають учасникам знайти найкращий варіант розв’язання конфліктної ситуації)